Програмування 2019

1.  Квиток у цирк коштував рівно К гривень. Першого грудня вартість квитка збільшиласть рівно на P відсотків. Визначте, скільки квитків можна купити на S гривень після подорожчання.
Вхід:
Програма отримує на вхід три числа. Перше число К- вартість квитка в гривнях до подорожчання. Друге число P величина подорожчання у відсотках. Третє число S- наявна сума грошей. Числа К і S не перевищують 10 в 7 степені. P не перевищує 100.
Вихід: Вивести кількість квитків.
Приклад:

Вхід:                                 Вихід:
33                                      2
5
100

Для розв’язання цієї задачі вартість квитка переведемо у копійки. Потім збільшуємо ціну і діленням націло наявної суми (так само переведеної у копійки) знаходимо кількість квитків.

program bilet;
var
  k, p, s, n: int64;
begin
  readln(k);
  readln(p);
  readln(s);
  k := k * 100;
  k := k + trunc(k * p / 100);
  n := s * 100 div k;
  writeln(n);
end.

2. У школі пройшов чемпіонат із футболу. У фінальному турі чемпіонату грали три команди А, В,С. Було проведено три матчі: у першому грали команди А та В, у другому - А та С, у третьому В і С. Таким чином, кожна команда зіграл з кожною.
За перемогу команда отримала три очки, за нічию - одне очко. Переможцем в чемпіонаті оголошується команда, яка набрала найбільшу кількість очок. Якщо дві команди набрали однакову кількість очок, то переможцем вважається команда у якої більша різниця забитих і пропущених голів. Напишіть програму, яка за результатами всіх матчів визначить переможця чемпіонату.
Вхід:
У першому рядку вхідних даних записано результат гри команд А та Б. У другому рядку- результат гри команд А та С. У третьому рядку - результат гри команд В та С. Усі числа у вхідних даних не перевищують 10.
Вихід:
Виведіть назву команди, яка перемогла у чемпіонаті. Якщо визначити переможця неможливо, то виведіть Draw.
Приклади:
                        Тест                                      Відповідь
                        3  2                                         А
                        3  3
                        2  0

                       2   1                                         Draw
                       2   3
                       4   3

                       2  1                                         С
                       2  2
                       3  5

3. У параді беруть участь М військових. Командування параду вирішило, що найбільш ефектне шикування військових - у формі квадрата. Але, оскільки число М можне не бути точним квадратом, дозволяється розбити військових на кілька полків, кожен з яких шикується у формі квадрата. Для краси всі полки повинні бути однакового розміру, також камандування параду хоче, щоб розмір кожного полку був якомога більший.
Визначте максимально можливий розмір полку.
 Вхід:
Програма отримує на вхід одне ціле додатне число М, що не перевищує 2х10 в 9 степені, - кількість військових, що беруть участь у параді.
Вихід:
Програма повинна вивести одне число - максимально можливий розмір полку.
Приклад:
                     Вхід                       Вихід
                      180                        36

4. Софія збирає речі у відпустку. Із собою вона може взяти в літак ручну поклаж та багаж. Для ручної поклажі в Софії є рюкзак, а для багажу - здоровенна валіза. За правилами перевезення маса ручної поклажі не повинна перевищувати S кг, а багаж може бути будь-якої маси (за наднормативний багаж Софія готова доплатити). Зрозуміло, найцінніші речі (наприклад, ноутбук, фотоапарат, документи) Софія хоче покласти у ручну поклажу. Софія розклала всі свої речі в порядку зменшення їх цінності та починає складати найбільш цінні речі в рюкзак. Вона діє таким чином: бере найцінніший предмет, і якщо його маса не перевищує S, то кладе його в рюкзак, інашкше кладе його у валізу. Потім вона бере наступний за цінністю предмет, якщо його можна покласти в рюкзак, тобто якщо його маса разом з масою вже покладених в рюкзак речей не перевищує S, то кладе його в рюкзак, інакше - у валізу. І таким же чином процес триває для всіх предметів в порядку спадання їх цінності. визначте вагу рюкзака та вализи після того, як Софія складе всі речі.
Вхід:
Перший рядок вхідних даних містить число S - максимально дозволену вагу рюкзака. У другому рядку вхідних даних записано число N - кількість предметів. У наступних N рядках записані маси предметів, самі предмети перераховані в порядку спадання цінності (спочатку вказана маса найціннішого предмета, потім маса другого по цінності предмета і так далі). Усі числа натуральні, число S не перевищує 2х10 в 9 степені, сума ваг всіх предметів також не перевищує дане число. Значення N не перевищує 10 в 5 степені.
Вихід:
Програма повинна вивести два числа - вагу рюкзака та вагу валізи.

Немає коментарів:

Дописати коментар